fbpx

Ma 100 lat i jest SMART! Renowacja historycznej Willi Elżbiecina w Zakopanem, należącej kiedyś do Wojciecha Korfantego i jego żony Elżbiety,  właśnie dobiegła końca. Renowacja objęła zarówno część architektoniczną, jak i wszystkie instalacje willi, a APACHETA zakończyła wdrażanie rozwiązań systemu inteligentnego zarządzenia budynkiem w technologii KNX, integrując wszystkie nowe instalacje w jeden spójny, zautomatyzowany system. O początku prac informowaliśmy rok temu we wpisie Inteligentny pensjonat – willa W. Korfantego. Teraz 100-letnia willa Elżbiecina w Zakopanem otrzymała drugie życie i dzięki swojej inteligencji ma szansę na następne 100 lat w dobrym zdrowiu!

Do oświetlenia willi zastosowano nowoczesne oświetlenie LED. Na zdjęciu poniżej niskonapięciowe oświetlenie LED hallu przy pomocy taśm LED 24VDC. Oświetlenie poręczy schodów sterowane ruchem wykonano z użyciem sterownika schodowego S2-P smartLEDs .

Inteligentna zabytkowa Willa Elżbiecina w Zakopanem - oświetlenie LED

Zamontowano i uruchomiono instalację wentylacji mechanicznej z rekuperacją ciepła, klimatyzację, system centralnego ogrzewania częściowo z ogrzewaniem podłogowym. Na zdjęciu poniżej SPA.

Inteligentna zabytkowa Willa Elżbiecina w Zakopanem - oświetlenie LED - SPA

Instalacje i urządzenia są połączone z systemem czujników i detektorów w jeden spójny, system. Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala na kontrolę parametrów klimatycznych i dzięki temu można zachować zabytkową część budynku w dobrej kondycji. Dzięki informacjom pochodzącym z różnych elementów systemu system może reagować na zmiany środowiska wewnątrz i na zewnątrz. Zastosowanie zaawansowanych elektronicznych systemów sterowania i alarmowych pozwala poprawić efektywność eksploatacyjną budynku oraz reagować z wyprzedzeniem na awarie, zanim spowodują one szkody w drewnianej konstrukcji. Na zdjęciu poniżej – apartament z wanną z widokiem na Giewont.

Inteligentna zabytkowa Willa Elżbiecina Zakopane - wanna z widokiem na Giewont

fot. Willa Elżbiecina Zakopane

Show Buttons
Hide Buttons