fbpx

W zabytkowej willi “Elżbiecina” z 1912 r. w Zakopanem powstaje stylowy, inteligentny pensjonat ze SPA, z widokiem na Giewont. Willa była kiedyś własnością Wojciecha Korfantego, który zakupił ją w 1924r. dla swojej żony Elżbiety. Aktualni właściciele z pietyzmem odrestaurowali modrzewiową willę, tak, że tradycyjny wygląd i nowoczesne wyposażenie przenikają się, tworząc doskonałą jedność. Apacheta wykonuje w tym projekcie inteligentne instalacje w systemie KNX.

Inteligentny pensjonat w tym przypadku to przede wszystkim inteligentne sterowanie oświetleniem i ogrzewaniem dla potrzeb hotelowych, integracja z systemem alarmowym i systemem kontroli dostępu, wizualizacja stanu obiektu oraz zdalne sterowanie przez internet. Do automatyki oświetlenia schodowego zastosowaliśmy 3 inteligentne sterowniki schodowe smartLEDs S2-P oraz schodowe czujniki ruchu smartLEDs ALFA naszej produkcji.

Po ułożeniu instalacji kablowych i wstępnym zaprogramowaniu urządzeń KNX-owych, większość prac uruchomieniowych wykonujemy już zdalnie, we współpracy z inwestorem. Po połączeniu przez internet naszego komputera z inteligentną instalacją pensjonatu mamy podgląd stanu urządzeń KNX-owych, możemy je konfigurować i dostosowywać działanie do oczekiwań inwestora, który na bieżąco widzi skutki naszych działań.

Inteligentny pensjonat Elżbiecina z widokiem na Giewont Zakopane - Zabytkowa willa Wojciecha Korfantego z 1912r. po modernizacji - widok w nocy

1 komentarz

Trackbacks and pingbacks

  1. Inteligentna Willa Elżbiecina Zakopane | APACHETA
    […] w jeden spójny, zautomatyzowany system. O początku prac informowaliśmy rok temu we wpisie Inteligentny pensjonat – willa W. Korfantego.…
Show Buttons
Hide Buttons