fbpx

Home PageInteligentny Dom – Inteligentne instalacjeKontrola dostępu

Kontrola dostępu

 
Inteligentny dom - Kontrola dostępu

Kontrola dostępu w inteligentnym domu

Kontrola dostępu w inteligentnym domu jest ściśle zintegrowana z systemem alarmowym i jest jednym z elementów (oprócz systemu alarmowego i monitoringu) skutecznej ochrony domu przed wtargnięciem osób nieupoważnionych.

Wideo-domofony

Domofony, wideodomofony są istotnym elementem inteligentnego i bezpiecznego domu. Mają znaczący wpływ na bezpieczeństwo i są wizytówką domu. Mogą to być eleganckie systemy videodomofonowe Siedle i Axolute, zamki z czytnikami biometrycznymi, szyfrowe i z czytnikami zbliżeniowymi oraz kompletne Systemy Kontroli Dostępu.

Inteligentny domofon, wideodomofon, zdalne sterowanie domemDomofony najnowszej generacji, zdalnie sterowane przy pomocy urządzeń mobilnych (np. Domophone firmy Ac Software), spełniają rolę inteligentnego portiera i ochroniarza. Umożliwiają z każdego miejsca na Ziemi rozmowę z osobą stojacą przed furtką, tak jakby właściciel posesji był w domu, potrafią zdalnie sterować elektrozamkiem furtki i mechanizmem otwierania bramy wjazdowej, umożliwiają automatyczne uruchomienie się rejestracji obrazu z kamery video i wiele innych.

Automatyka bram i furtek

Zwykle w domu jednorodzinnym mamy furtkę, bramę wjazdową i jedną lub dwie bramy garażowe, sterowane niezależnie: domofon otwiera furtkę, jeden pilot – bramę wjazdową, drugi – bramy garażowe. Ale tak być nie musi: wszystkie te funkcje możemy zintegrować w jednym pilocie, którym także możemy wyłączać czujki alarmowe w garażu (co pozwoli nam wjechać do garażu bez konieczności wysiadania z samochodu – jest to wygodne, zwłaszcza gdy na dworze pada deszcz lub sypie śnieg). Możemy też za pomocą przycisku w domofonie otwierać bramę wjazdową.

Zamki bez kluczy

Proponujemy instalację zamków biometrycznych (czyli zamków na odcisk palca). Są to nowoczesne zamki elektroniczne wyposażone w termiczne skanery linii papilarnych. Zamek jest otwierany przy pomocy odcisku palca. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie kodu (zamek szyfrowy) lub czytnika kart kodowych (breloków, pastylek)). Tego rodzaju zamki świetnie sprawdzają się w ograniczaniu dostępu zarówno do domu (drzwi wejściowe, ogrodowe, basenowe), jak i poszczególnych pomieszczeń (gabinet). Zamki biometryczne są wygodne i pozwalają uniknąć wielu niepożądanych sytuacji zagrożenia życia, jak np. niezauważone wejście dzieci do basenu.

Show Buttons
Hide Buttons