fbpx

Home PageInteligentny Dom – Inteligentne instalacjeSterowanie oświetleniem schodów

Sterowanie oświetleniem schodów

Sterowanie oświetleniem schodów

Dekoracyjne i użytkowe oświetlenie schodów

Sterowanie oświetleniem schodów ma na celu uzyskanie odpowiednich funkcji użytkowych i walorów dekoracyjnych. W celu uzyskania dobrego oświetlenia stopni schodowych, a także uzyskania ciekawych efektów dekoracyjnych warto jest zastosować na schodach wielopunktowe oświetlenie LED ściemnialne (np. taśmy LED, oprawy schodowe LED), które pozwala na wydobycie z oświetlenia LED wszystkich walorów użytkowych i dekoracyjnych. Do sterowania takim oświetleniem niezbędne są odpowiednie sterowniki LED, np. inteligentne sterowniki schodowe smartLEDs. Schody mogą być wtedy delikatnie podświetlone po zmierzchu, a włączanie (także gaszenie) oświetlenia może odbywać się efektownie, stopień po stopniu, tworząc ciekawą animację płynącej fali świetlnej LED.

Sterowanie oświetleniem schodów z aplikacji na smartfon/tablet

Konfiguracja instalacji oświetlenia LED schodów ze smartfona - Sterownik schodowy LED smartLEDs OMEGA Android Bluetooth

Konfiguracja instalacji oświetlenia LED schodów ze smartfona - Sterownik schodowy LED smartLEDs OMEGA Android Bluetooth

Oświetleniem LED schodów można wygodnie sterować z aplikacji na smartfon lub tablet przy pomocy sterownika schodowego smartLEDs OMEGA Exclusive. Aplikacja kontaktuje się ze sterownikiem w technologii Bluetooth i zapewnia wygodną obsługę instalacji schodowej, intuicyjną konfigurację parametrów oraz dostęp do serwisowych funkcji diagnostycznych.

Automatyczne sterowanie oświetleniem schodów

ZESTAW do sterowania oświetleniem LED schodów z półpiętrem (Sterownik schodowy LED smartLEDs OMEGA Android Bluetooth - oraz 3 schodowe czujniki ruchu)Automatyka włączania i gaszenia oświetlenia to nowoczesne sterowanie oświetleniem schodów przy pomocy czujników ruchu i zmierzchu, w odpowiedzi na ruch osób na schodach oraz na natężenie oświetlenia dziennego. Efektem jest wygoda, komfort zapominania o wyłączaniu lamp schodowych oraz oszczędność energii. Do sterowania oświetleniem schodowym polecamy unikalne na rynku, optyczne czujniki odległości i ruchu marki smartLEDs o wąskim kacie detekcji i regulowanym zasięgu, oferowane także zestawach ze sterownikami schodowymi INTELIGENTNE SCHODY smartLEDs.

Integracja z instalacją Inteligentny Dom

Integracja sterowników schodowych smartLEDs z instalacją inteligentnego domu odbywa się poprzez połączenie wyjść bezpotencjałowych aktorów/wyrobników ID z wejściami sterownika. Instalacja ID może także współpracować bezpośrednio z czujnikami ruchu smartLEDs. Czujniki podłączane są wtedy do wejść binarnych systemu ID.

Polecamy: artykuł o oświetleniu schodowym LED.

Show Buttons
Hide Buttons