fbpx

Home PageInteligentny Dom – Inteligentne instalacjeZdalne sterowanie domem

Zdalne sterowanie domem

 
Inteligentny dom - Zdalne sterowanie domem

Zdalne sterowanie inteligentnym domem

Zdalne sterowanie, czyli zarządzania domem przez internet, to bardzo prosty i przyjemny sposób komunikacji z inteligentnym domem, znakomicie uzupełniający sterowanie z wewnątrz budynku (lokalne). Niezbędne jest wcześniejsze wykonanie specjalistycznego oprogramowania wizualizacyjnego, przeznaczonego specjalnie dla konkretnej realizacji inteligentnego domu (“rozwiązanie szyte na miarę”). Zdalne sterowanie inteligentnym domem może odbywać się z każdego miejsca na świecie za pomocą ogólnodostępnej sieci internetowej, przy wykorzystaniu szerokiej gamy urządzeń. Do wizualizacji, zarządzania i kontrolowania systemu domu inteligentnego można wykorzystać zarówno komputer, jak i smartfon (Android, iPhone), czy tablet (Android, iPad). Nowoczesne telefony komórkowe (np. iPhone) zapewniają dostęp do internetu, a więc także pełne wykorzystanie oprogramowania wizualizacyjnego. Po zalogowaniu się do swojego indywidualnego konta, właściciele na bieżąco mogą monitorować większość urządzeń znajdujących się w domu i otrzymywać bardzo precyzyjne informacje o tym, co się dzieje w domu.

Zdalne sterowanie domem podczas urlopu

Zdalne sterowanie domem to funkcja, którą można wykorzystywać podczas każdej nieobecności w domu, ale najbardziej doceniamy jej zalety podczas dłuższej nieobecności urlopowej. Dzięki nowoczesnym technologiom pozostawienie inteligentnego domu w czasie urlopu na kilka dni, a nawet tygodni, nie jest już problemem. Inteligentny Dom w sposób szczególny może dbać o bezpieczeństwo podczas naszej dłuższej nieobecności.

Niektóre szczególnie przydatne funkcje zdalnego sterowania domem

  • możliwość sprawdzenia stanu poszczególnych elementów i podsystemów domu np. stanu rolet, bramy
  • otrzymywanie w czasie rzeczywistym komunikatów, o tym, co się dzieje w domu, np o włamaniu, pożarze, zalaniu
  • podgląd z kamer domowego systemu monitoringu
  • zlecanie wykonania czynności np. włączenia zraszaczy, odcięcia dopływu gazu, wyłączenia napięcia w niektórych gniazdkach (syndrom “niewyłączonego żelazka”), zamknięcie “zapomnianego” okna dachowego
  • zlecenie ogrzania domu do temperatury komfortowej przed powrotem do domu
  • zlecenie intensywnej wentylacji domu przed powrotem z urlopu
  • zlecenie włączenia piekarnika z daniem obiadowym przed powrotem z pracy
Show Buttons
Hide Buttons