fbpx

Home PageInteligentny Dom – Inteligentne instalacjeMultiroom audio-video

Multiroom audio-video

 
Inteligentny dom - multiroom audio-video

System dystrybucji dźwięku i obrazu Multiroom

Multiroom to system dystrybucji dźwięku lub dźwięku i obrazu z różnych źródeł do dowolnej liczby pomieszczeń. Zamiast kupowania kompletu sprzętu do każdego pomieszczenia, w jednym pomieszczeniu umieszcza się różne źródła dźwięku i video, a następnie przekazuje odtwarzany sygnał video HDMI lub sam dźwięk do innych pomieszczeń. Rozwiązania multiroom oferujemy z wykorzystaniem systemów firmy Crestron: DigitalMedia, QuickMedia, Adagio. O instalacji multiroom warto myśleć już na etapie budowy, by uniknąć koniecznych przeróbek instalacji. Niezbędne może okazać się bowiem dołożenie przewodów, czy wykucie miejsca w ścianach na głośniki czy sterowniki.

Multiroom audio

Multiroom audio to system kompleksowego nagłośnienia wielopokojowego, dzięki któremu w każdym pomieszczeniu można słuchać wybranego źródła dźwięku – radia, TV, CD, DVD, serwer muzyczny – bez konieczności kupowania osobnych zestawów do wszystkich pomieszczeń.

Multiroom audio-video

Multiroom audio-video to system dystrybucji obrazu do wielu pomieszczeń, dzięki któremu w każdym pomieszczeniu można w sposób niezależny oglądać obraz z wybranego źródła TV, CD, DVD, serwer AV – bez konieczności kupowania osobnych zestawów do wszystkich pomieszczeń.

Centrum multiroom

System multiroom składa się z jednostki centralnej, która rozprowadza dźwięk i obraz do każdego pomieszczenia przez specjalne wzmacniacze strefowe i głośniki. W jednym pomieszczeniu – centrum muzycznym lub video – gromadzi się różne źródła dźwięku (odbiorniki radiowe, radia internetowe, zmieniarki i odtwarzacze płyt CD, odtwarzacze mp3, serwery muzyczne itp.) i/lub źródła video (odtwarzacze i zmieniarki płyt DVD i blue-ray, tunery satelitarne, tunery telewizji naziemnej (analogowej i cyfrowej), serwery multimedialne, komputery, iPody itp.), a następnie w dowolny sposób przekazuje odtwarzany sygnał video HDMI lub sam dźwięk do innych pomieszczeń. Sercem systemu multiroom jest matryca przełączająca sygnał audio lub video ze źródeł sygnału do wskazanych odbiorników.

Sterowanie systemem multiroom

Wszystkimi funkcjami systemu multiroom możemy sterować za pomocą dedykowanych klawiatur, pilotów i paneli dotykowych (w tym bezprzewodowych), jak również za pomocą iPoda, iPada, smartfona, tabletu lub komputera PC. Crestron oferuje niezwykle szeroką gamę urządzeń sterujących, począwszy od poręcznych pilotów WiFi z ekranem dotykowym 2,8″, poprzez szeroką grupę paneli dotykowych (bezprzewodowych, WiFi, przewodowych, do powieszenia na ścianie, do postawienia na stole, chowanych w przyłączach stołowych) z ekranem od 4″ do 8″, po duże dotykowe panele sterujące z ekranem o przekątnej do 24″.

Korzyści

  • Komfort i wygoda – dzięki multiroom każdy z domowników niezależnie od innych może słuchać i oglądać to, czego zapragnie
  • Poprawa estetyki wnętrza – multiroom pozwala na ukrycie wszystkich źródeł i wzmacniaczy audio/video w centrum, którym może być wydzielone pomieszczenie lub garderoba. Ma to ogromny wpływ na estetykę wnętrza domu. Zamiast ogromnych kolumn (na które z reguły najtrudniej znaleźć miejsce w pokoju czy łazience), umieszcza się w ścianach lub sufitach głośniki, a zamiast wielu urządzeń w ścianach instaluje się niewielkie sterowniki. Ogromna oszczędność miejsca i poprawa estetyka wnętrza gwarantowana!
Show Buttons
Hide Buttons