fbpx

Home PageInteligentny Dom – Inteligentne instalacjeKino domowe

Kino domowe

 
Inteligentny dom - Kino domowe

Kino domowe

Kino domowe stało się już powszechną rozrywką. Zestaw dobrej jakości kina domowego to wydatek kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wysokiej jakości obraz można wyświetlać na monitorze LCD lub plazmowym, ale dużo lepszy efekt uzyskamy instalując dobrej jakości projektor kina domowego i wyświetlając obraz na dużym ekranie projekcyjnym. Efekty dźwiękowe kina domowego będą robiły właściwe wrażenie tylko w przypadku, gdy dobrej jakości kolumny głośnikowe zostaną odpowiednio dobrane, rozmieszczone i podłączone.

Projektory, windy i ekrany VIZ-ART

Kino domowe - ekran VIZ-ART

Oglądanie filmu wysokiej rozdzielczości daje najlepszy efekt, gdy obraz jest przesyłany do projektora, a następnie wyświetlany na dużym ekranie. Bardzo dobre ekrany projekcyjne produkuje polska firma VIZ-ART Automation. Szeroka gama ekranów obejmuje ekrany stałe i rozwijane. Ekrany rozwijane umieszczane są w eleganckich kasetach z anodowanego aluminium. Typowe formaty ekranów to 4:3, 16:9 i 1:1. Ekrany mogą mieć naciąg, czarną obwódkę oraz górny czarny pas. Typowe szerokości ekranów mieszczą się w przedziale 180-400 cm. Ekrany mają wbudowane napędy elektryczne, mogą być też rozwijane ręcznie. Ekrany VIZ-ART Automation przystosowane są do integracji z automatyką domową.
Doskonałym rozwiązaniem są windy do projektorów, które umożliwiają schowanie projektora w suficie podwieszanym (podobnie w suficie możemy ukryć ekran). W efekcie osoby postronne nie będą nawet się domyślać, że za jednym naciśnięciem klawisza pilota z sufitu zjadą projektor i ekran, drzwi szafki z kinem domowym się rozsuną, światła przygasną, rolety okienne zasłonią okna, a klimatyzacja w pomieszczeniu zostanie przestawiona w cichy tryb pracy, w ten sposób przekształcając elegancki salon w salę projekcyjną.
Innym rozwiązaniem z oferty VIZ-ART Automation są windy do telewizorów plazmowych i LCD, które umożliwiają schowanie tych telewizorów w szafkach, ścianach lub w sufitach podwieszanych.
VIZ-ART jest także producentem szerokiej gamy uchwytów do telewizorów i projektorów.

Ukrywamy kino domowe

Kino domoweSLIM 12 1640

Nowoczesna instalacja wysokiej jakości systemu kina domowego nie wymaga osobnego pomieszczenia. Do realizacji funkcji kina domowego można w dyskretny i estetyczny sposób przystosować każde pomieszczenie, a nawet instalacja kina domowego może być całkowicie niewidoczna.
W instalacjach kina domowego w salonie, instalując głośniki panelowe w połączeniu z systemem maskowania telewizorów (np. windy wyjeżdżające z podłogi, sufitu, mebli, ruchome mechanizmy rozsuwanych obrazów) możemy osiągnąć niesamowite efekty, przemieniając reprezentacyjny salon w pomieszczenie będące centrum domowej rozrywki. Stawiając na rozwiązania maskujące urządzenia elektroniczne, otrzymujemy nieprzeciętne efekty. Odnotowujemy brak ingerencji urządzeń audio-video w wystrój pomieszczenia, zachowując przy tym pełną funkcjonalność zainstalowanych systemów audio-video.
Ekran i winda projektora mogą być dyskretnie schowane w suficie podwieszanym, a telewizor – w eleganckim meblu, w ścianie lub w suficie. Wysokiej jakości kolumny głośnikowe mogą być dyskretnie umieszczone w ścianach lub w suficie. Nowoczesne głośniki „podtynkowe” można zamaskować w sposób kompletnie nie widoczny. Materiałem maskującym może być tynk wapienny, gipsowy, maszynowy czy tapeta. Wszystkim można sterować za pomocą eleganckiego kolorowego panela dotykowego umieszczonego w ścianie lub schowanego w stole, za pomocą bezprzewodowego pilota radiowego z dotykowym ekranem, albo też za pomocą smartfona lub tabletu. Jednym kliknięciem lub naciśnięciem pilota zjedzie winda z projektorem i rozwinie się ekran albo rozsuną się drzwi szafki odsłaniając telewizor.

Show Buttons
Hide Buttons