Home PageInteligentny Dom – Inteligentne instalacjeKontrola dostępu

Kontrola dostępu

 
Inteligentny dom - Kontrola dostępu

Kontrola dostępu w inteligentnym domu

Kontrola dostępu w inteligentnym domu jest ściśle zintegrowana z systemem alarmowym i jest jednym z elementów (oprócz systemu alarmowego i monitoringu) skutecznej ochrony domu przed wtargnięciem osób nieupoważnionych.

Wideo-domofony

Domofony, wideodomofony są istotnym elementem inteligentnego i bezpiecznego domu. Mają znaczący wpływ na bezpieczeństwo i są wizytówką domu. Mogą to być eleganckie systemy videodomofonowe Siedle i Axolute, zamki z czytnikami biometrycznymi, szyfrowe i z czytnikami zbliżeniowymi oraz kompletne Systemy Kontroli Dostępu.

Inteligentny domofon, wideodomofon, zdalne sterowanie domemDomofony najnowszej generacji, zdalnie sterowane przy pomocy urządzeń mobilnych (np. Domophone firmy Ac Software), spełniają rolę inteligentnego portiera i ochroniarza. Umożliwiają z każdego miejsca na Ziemi rozmowę z osobą stojacą przed furtką, tak jakby właściciel posesji był w domu, potrafią zdalnie sterować elektrozamkiem furtki i mechanizmem otwierania bramy wjazdowej, umożliwiają automatyczne uruchomienie się rejestracji obrazu z kamery video i wiele innych.

Automatyka bram i furtek

Zwykle w domu jednorodzinnym mamy furtkę, bramę wjazdową i jedną lub dwie bramy garażowe, sterowane niezależnie: domofon otwiera furtkę, jeden pilot – bramę wjazdową, drugi – bramy garażowe. Ale tak być nie musi: wszystkie te funkcje możemy zintegrować w jednym pilocie, którym także możemy wyłączać czujki alarmowe w garażu (co pozwoli nam wjechać do garażu bez konieczności wysiadania z samochodu – jest to wygodne, zwłaszcza gdy na dworze pada deszcz lub sypie śnieg). Możemy też za pomocą przycisku w domofonie otwierać bramę wjazdową.

Zamki bez kluczy

Proponujemy instalację zamków biometrycznych (czyli zamków na odcisk palca). Są to nowoczesne zamki elektroniczne wyposażone w termiczne skanery linii papilarnych. Zamek jest otwierany przy pomocy odcisku palca. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie kodu (zamek szyfrowy) lub czytnika kart kodowych (breloków, pastylek)). Tego rodzaju zamki świetnie sprawdzają się w ograniczaniu dostępu zarówno do domu (drzwi wejściowe, ogrodowe, basenowe), jak i poszczególnych pomieszczeń (gabinet). Zamki biometryczne są wygodne i pozwalają uniknąć wielu niepożądanych sytuacji zagrożenia życia, jak np. niezauważone wejście dzieci do basenu.

Show Buttons
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Linkdin
Share On Pinterest
Contact us
Hide Buttons