Home PageInteligentny Dom – Inteligentne instalacjeKino domowe

Kino domowe

 
Inteligentny dom - Kino domowe

Kino domowe

Kino domowe stało się już powszechną rozrywką. Zestaw dobrej jakości kina domowego to wydatek kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wysokiej jakości obraz można wyświetlać na monitorze LCD lub plazmowym, ale dużo lepszy efekt uzyskamy instalując dobrej jakości projektor kina domowego i wyświetlając obraz na dużym ekranie projekcyjnym. Efekty dźwiękowe kina domowego będą robiły właściwe wrażenie tylko w przypadku, gdy dobrej jakości kolumny głośnikowe zostaną odpowiednio dobrane, rozmieszczone i podłączone.

Projektory, windy i ekrany VIZ-ART

Kino domowe - ekran VIZ-ART

Oglądanie filmu wysokiej rozdzielczości daje najlepszy efekt, gdy obraz jest przesyłany do projektora, a następnie wyświetlany na dużym ekranie. Bardzo dobre ekrany projekcyjne produkuje polska firma VIZ-ART Automation. Szeroka gama ekranów obejmuje ekrany stałe i rozwijane. Ekrany rozwijane umieszczane są w eleganckich kasetach z anodowanego aluminium. Typowe formaty ekranów to 4:3, 16:9 i 1:1. Ekrany mogą mieć naciąg, czarną obwódkę oraz górny czarny pas. Typowe szerokości ekranów mieszczą się w przedziale 180-400 cm. Ekrany mają wbudowane napędy elektryczne, mogą być też rozwijane ręcznie. Ekrany VIZ-ART Automation przystosowane są do integracji z automatyką domową.
Doskonałym rozwiązaniem są windy do projektorów, które umożliwiają schowanie projektora w suficie podwieszanym (podobnie w suficie możemy ukryć ekran). W efekcie osoby postronne nie będą nawet się domyślać, że za jednym naciśnięciem klawisza pilota z sufitu zjadą projektor i ekran, drzwi szafki z kinem domowym się rozsuną, światła przygasną, rolety okienne zasłonią okna, a klimatyzacja w pomieszczeniu zostanie przestawiona w cichy tryb pracy, w ten sposób przekształcając elegancki salon w salę projekcyjną.
Innym rozwiązaniem z oferty VIZ-ART Automation są windy do telewizorów plazmowych i LCD, które umożliwiają schowanie tych telewizorów w szafkach, ścianach lub w sufitach podwieszanych.
VIZ-ART jest także producentem szerokiej gamy uchwytów do telewizorów i projektorów.

Ukrywamy kino domowe

Kino domoweSLIM 12 1640

Nowoczesna instalacja wysokiej jakości systemu kina domowego nie wymaga osobnego pomieszczenia. Do realizacji funkcji kina domowego można w dyskretny i estetyczny sposób przystosować każde pomieszczenie, a nawet instalacja kina domowego może być całkowicie niewidoczna.
W instalacjach kina domowego w salonie, instalując głośniki panelowe w połączeniu z systemem maskowania telewizorów (np. windy wyjeżdżające z podłogi, sufitu, mebli, ruchome mechanizmy rozsuwanych obrazów) możemy osiągnąć niesamowite efekty, przemieniając reprezentacyjny salon w pomieszczenie będące centrum domowej rozrywki. Stawiając na rozwiązania maskujące urządzenia elektroniczne, otrzymujemy nieprzeciętne efekty. Odnotowujemy brak ingerencji urządzeń audio-video w wystrój pomieszczenia, zachowując przy tym pełną funkcjonalność zainstalowanych systemów audio-video.
Ekran i winda projektora mogą być dyskretnie schowane w suficie podwieszanym, a telewizor – w eleganckim meblu, w ścianie lub w suficie. Wysokiej jakości kolumny głośnikowe mogą być dyskretnie umieszczone w ścianach lub w suficie. Nowoczesne głośniki „podtynkowe” można zamaskować w sposób kompletnie nie widoczny. Materiałem maskującym może być tynk wapienny, gipsowy, maszynowy czy tapeta. Wszystkim można sterować za pomocą eleganckiego kolorowego panela dotykowego umieszczonego w ścianie lub schowanego w stole, za pomocą bezprzewodowego pilota radiowego z dotykowym ekranem, albo też za pomocą smartfona lub tabletu. Jednym kliknięciem lub naciśnięciem pilota zjedzie winda z projektorem i rozwinie się ekran albo rozsuną się drzwi szafki odsłaniając telewizor.

Show Buttons
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Linkdin
Share On Pinterest
Contact us
Hide Buttons